fbpx

Elektryczne auta na minuty od MiiMove

  • Elektryczne Auta na minuty – Opel Ampera-e z automatyczną skrzynią biegów i zasięgiem 500 km.
  • Patronami ekologicznych Mii gatunki zwierząt pod ochroną.
  • Konsekwentny rozwój: MiiMove planuje dalsze zwiększanie floty o kolejne Ople z napędem alternatywnym w 2020 roku.

Firma MiiMove Carsharing, działająca w ramach porozumienia metropolitalnego dotyczącego dostarczania usług mobilności, zaprezentowała podczas finału Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Gdyni Opla Ampera-e. Samochód do tej pory niespotykany i nie oferowany w sprzedaży w Polsce już niedługo zasili flotę MiiMove.  Mieszkańcy oraz  turyści odwiedzający Trójmiasto mieli okazję przejechać się najnowszym modelem Mii na Skwerze Kościuszki.

To pierwsze Elektryczne Mii na minuty w Trójmieście

Firma dostarczająca auta na minuty z Gdyni informowała od początku o planach wprowadzenia do swojej floty modeli o napędzie elektrycznym. W pierwszym etapie będzie to program testowy, który wskaże, jak duże jest zainteresowanie użytkowników modelem o alternatywnym napędzie. Jeżeli testy wypadną pozytywnie, to już w przyszłym roku MiiMove wprowadzi więcej samochodów z zerową emisją spalin.

„Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, powiększamy flotę naszych pojazdów o modele o napędzie elektrycznym. Opel Ampera- e, posiada zasięg  500 km, a to plasuje go  w czołówce wśród samochodów elektrycznych. Samochody zasilą flotę MiiMove na początku października. Chcemy zbadać zainteresowanie wśród użytkowników samochodami elektrycznymi i mamy nadzieję, że będzie to gratka dla fanów motoryzacji oraz usług carsharingowych” – mówi Krzysztof Kurek, Project Manager firmy MiiMove. Sp. z o.o.

Zasięg elektrycznych aut na minuty to 500 km

Opel Ampera-e plasuje się na czołowym miejscu wśród swojej konkurencji.  MiiMove Carsharing, w pierwszym, testowym etapie udostępni 10 takich pojazdów dla użytkowników Trójmiasta. Jeżeli testy powiodą się, to w przyszłym roku zamierza wprowadzić do oferty współdzielenia więcej sztuk aut elektrycznych.

„Jesteśmy dumni, że jako dostawca floty dla MiiMove sp. z o.o. możemy jeszcze w tym roku dostarczyć kolejną partię samochodów. Tym bardziej cieszy nas fakt, że pozyskaliśmy i uzupełniamy park Mii o auta nie są dostępne w sieci sprzedaży Opla w Polsce. Opel Ampera – e z automatyczną skrzynią biegów, kamerą cofania, systemem nagłośnienia Bose z wysokowydajnymi głośnikami będzie z pewnością ciekawym i przyciągającym produktem dla osób korzystających z usług carsharingu. Ten w 100% elektryczny model Opla posiada silnik, który rozwija moc odpowiadającą 204 KM.  Auta są wyposażone w  systemy wspomagające kierowcę i rozwiązania podnoszące komfort podczas jazdy. Oczywiście zasięg w codziennym użytkowaniu zmienia się w zależności od stylu jazdy kierowcy oraz czynników zewnętrznych” mówi Józef Haller, wiceprezes Serwis Haller.

Przy wprowadzeniu samochodów elektrycznych – pro ekologicznych, znana z nadawania imion swoim pojazdom firma, postanowiła „ochrzcić” Ople Ampery-e nazwami gatunków zwierząt, które są pod ochroną. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi mieszkańców miast na problem dbania o środowisko naturalne oraz szerzenie idei carsharingu, którego celem jest m.in. zmniejszenie emisji spalin w miastach. Dodatkowo część zysków z wynajmów elektryków MiiMove przeznaczy na fundację VIVA, działającą na rzecz ochrony zwierząt.

„Staramy się aby nasze rozwiązania z obszaru zrównoważonej mobilności połączone z akcjami promocyjnymi służyły naszej społeczności lokalnej. Chcemy mieć pozytywny wpływ  na środowisko naturalne, stąd nacisk na komunikację na temat bezpiecznej i ekonomicznej jazdy, szerzenie idei carsharingu, i wprowadzenie do naszej floty samochodów elektrycznych” mówi Krzysztof Kurek, Project Manager firmy MiiMove. Sp. z o.o.

2020-02-18T17:00:06+00:00