fbpx

MiiMove i Easyshare rozpoczyna współpracę

MiiMove i Easyshare rozpoczyna współpracę
  • Współdzielenie aut pomiędzy aplikacjami MiiMove i Easysahre
  • Promocja idei carsharingu w Polsce

W Trójmieście, Rumi i Kosakowie kierowcy mogą korzystać już z 400 kompaktowych Opli Astra wynajmowanych na minuty za pośrednictwem aplikacji MiiMove Carsharing. Od dziś, użytkownicy aplikacji MiiMove mogą wynająć jeden z ponad 200 dostępnych samochodów na minuty także w Łodzi oraz Poznaniu, natomiast użytkownicy posiadający aplikację EasyShare mogą skorzystać z aut na minuty dostępnych we flocie MiiMove w Trójmieście.

Firma MiiMove Carsharing, działająca w ramach porozumienia metropolitalnego dotyczącego dostarczania usług mobilności, udostępnia mieszkańcom Trójmiasta i okolic, usługę współdzielenia kompaktowego Opla Astra hatchback. Firma EasyShare działająca w Łodzi oraz Poznaniu, udostępnia natomiast ponad 200 hybrydowych Toyot Yaris. Obydwie firmy działają dzięki tej samej technologii, dostarczanej przez firmę Keratronik. Dzięki tak nowoczesnemu współdzieleniu samochodów użytkownicy tych dwóch aplikacji będą widzieli na swoim telefonach zarówno flotę MiiMove oraz Easyshare. To pierwsza tego typu współpraca firm carsharingowych w Polsce.

Od początku naszej działalności współpracujemy bardzo ściśle z firmą Easyshare, mamy tego samego partnera technologicznego – firmę Keratronik. Zarówno nam jak i firmie Easyshare zależy na promocji idei współdzielenia samochodów oraz udostępnianiu naszym użytkownikom nowych funkcjonalności. Teraz gdy mieszkaniec Trójmiasta pojedzie do Łodzi lub Poznania nie będzie musiał ściągać kolejnej aplikacji na telefon, będzie mógł bez problemu wynająć samochód znajdujący się we flocie Easyshare poprzez aplikację MiiMove. Działa to oczywiście w drugą stronę, mieszkańcy Łodzi i Poznania odwiedzając Trójmiasto mogą wynająć samochód z floty MiiMove, korzystając z aplikacji EasyShare, czyli tej z której korzystają na co dzień  – mówi prezes firmy MiiMove Adam Kurek

W obydwóch przypadkach korzystanie z aut na minuty możliwe jest poprzez bezpłatną aplikację instalowaną na smartphonach wyposażonych w system operacyjny Android lub iOS. Użytkownicy tych dwóch aplikacji płacą również tyle samo za przejechanie każdego kilometra, czyli 80 groszy i dodatkowo 50 groszy za każdą rozpoczętą minutę jazdy. Obydwie aplikacje umożliwiają swoim użytkownikom możliwość unieruchomienia samochodu, ale nie zrezygnowanie z jego najmu. Wówczas cena wynosi 10 gr za minutę postoju (np. na czas zakupów) w godzinach 07:00 – 22:00, natomiast od 22:00 – 07:00 opłata ta wynosi tylko 0,01 zł/min. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik ma pewność, że samochód będzie dla niego dostępny, oczywiście za dodatkową opłatą.

„Uruchomienie użytkownikom Aplikacji Easyshare i MiiMove wzajemne widzialności naszych samochodów to wyczekiwane przez naszych użytkowników ułatwienie i jednocześnie pionierskie rozwiązanie na rynku. Nasz system nie tylko pozwala na weryfikację, gdzie znajduje się najbliższy samochód, jak czynią klasyczni integratorzy usług, my dajemy naszym użytkownikom gotowe rozwiązanie, czyli możliwość wynajęcie samochodu i jego pełnej obsługi w jednej z wybranych aplikacji (Easyshare lub MiiMove). Uważamy, że takie agregowanie usług jest znacznie bardziej przyjazne dla naszych klientów. Dziś, aby korzystać z usług różnych firm carsharingowych, trzeba zarejestrować się w każdej z nich odrębnie. My dajemy naszym użytkownikom do dyspozycji 600 samochodów, a żeby z nich korzystać, wystarczy jedna rejestracja. – mówi Aneta Ogrodniczek – Prezes Zarządu Easyshare

2019-08-22T10:47:37+00:00